Τι νέο υπάρχει

[Cyprus Mail] Ο Καρούσος ανακοινώνει ότι δεν θα είναι υποψήφιος για την ηγεσία του ΔΗΣΥ...

feature-kyriacos-Transport-Minister-Yiannis-Karousos-960x628.jpg

Ο πρώην υπουργός Μεταφορών Γιάννης Καρούσος ανακοίνωσε την απόφασή του να μην είναι υποψήφιος για την ηγεσία του ΔΗΣΥ

Σε ανάρτησή του στο Facebook που δημοσιεύτηκε την Τρίτη, ανέφερε ότι οι ημέρες που ακολούθησαν τις προεδρικές εκλογές του περασμένου μήνα του έδωσαν την ευκαιρία "να σκεφτεί με ηρεμία τα επόμενα βήματα που πρέπει να κάνει."

"Είμαι περήφανος για το έργο μου ως υπουργός Μεταφορών και ως δήμαρχος Αγίας Νάπας καθ' όλη τη διάρκεια δέκα δύσκολων ετών, αλλά αποφάσισα να μην διεκδικήσω ηγετική θέση στον ΔΗΣΥ", ανέφερε.

Ο κ. Καρούσος, ωστόσο, πρόσθεσε ότι δεν θα αποσυρθεί από τη δημόσια ζωή.

"Θα εξακολουθήσω να είμαι δίπλα στους ανθρώπους μου και θα προσπαθήσω να συνεισφέρω με κάθε δυνατό τρόπο.

"Πήρα αυτή την απόφαση μαζί με την οικογένειά μου, η οποία έχει προτεραιότητα. Σας ευχαριστώ για την υποστήριξή σας όλα αυτά τα χρόνια, δεν θα την ξεχάσω", καταλήγει η ανάρτηση.


Τα περιεχόμενα αυτού του άρθρου συμπεριλαμβανομένων των σχετικών εικόνων ανήκουν στην Cyprus Mail
Οι απόψεις και οι γνώμες που εκφράζονται είναι του συγγραφέα ή/και της Cyprus Mail

Πηγή

 
Πίσω
Κορυφή